Czy awaryjne otwieranie drzwi jest drogą usługą?

Czy naprawdę jesteś zablokowany? Czy potrzebne Ci awaryjne otwieranie drzwi?
Najpierw upewnij się, że faktycznie jesteś zablokowany nim zadzwonisz po pomoc oferującą awaryjne otwieranie drzwi. Może to zabrzmieć głupio, ale zdziwiłbyś się, ile razy przyjeżdżałem, aby odblokować samochód klienta… tylko po to, aby dowiedzieć się, że jedne z drzwi samochodu były odblokowane.

Zanim zrobisz cokolwiek innego, sprawdź wszystkie drzwi i upewnij się, że wszystkie są rzeczywiście zamknięte. Wypróbuj też bagażnik, często jest pomijany i wiele razy możesz wrócić do pojazdu, składając siedzenia przez bagażnik.

Gdzie jest twój zapasowy klucz, aby wykonać awaryjne otwieranie drzwi?
Więc sprawdziłeś wszystkie drzwi i samochód jest na pewno zamknięty. Co dalej?

Możesz rozważyć użycie zapasowego klucza, ale może to być trudne w zależności od awaryjnej sytuacji. Czy twój zapasowy klucz jest w domu? Jak daleko jesteś? Czy masz kogoś, kto może to przynieść? Jeśli spieszysz się lub jesteś daleko od domu, próba samodzielnego otwarcia samochodu lub wezwanie ślusarza może być najlepszym wyborem.

Średnia opłata ślusarza za odblokowanie pojazdu, za awaryjne otwieranie wynosi około 150 złotych, ale może wzrosnąć nawet do 200 w zależności od pojazdu. A jednak czasami jest to lepsza opcja niż męczenie się z pośpiechem do domu po zapasowy klucz. Jeśli klucze do domu są również zamknięte w pojeździe, pamiętaj, że prawie zawsze taniej jest odblokować samochód przez ślusarza niż dom.