Czy kotły gazowe Gdańsk są opłacalne?

Wybór nowego kotła gazowego do domu w Gdańsku to ważna decyzja. Dokonanie kompetentnego wyboru może pomóc w znacznym obniżeniu rachunków za ogrzewanie domu. Wysokowydajny, opalany gazem kocioł kondensacyjny to jeden z najbardziej ekonomicznych i czystych sposobów na ogrzanie domu, obniżenie miesięcznych rachunków za ogrzewanie i zmniejszenie wpływu na środowisko. W większości przypadków kocioł kondensacyjny może być użyty do zastąpienia istniejącego kotła w starszej instalacji grzewczej. Co sprawia, że ​​gazowy kocioł kondensacyjny jest tak wydajny?

Kotły gazowe Gdańsk wytwarzają ciepło poprzez spalanie gazu ziemnego lub paliwa propanowego. Słowo „kondensacyjne” odnosi się do faktu, że urządzenia te są w stanie tak efektywnie odbierać ciepło z procesu spalania, że ​​spaliny opuszczające kocioł mają znacznie niższą temperaturę niż w konwencjonalnym kotle. Temperatura tych gazów spalinowych jest na tyle niska, że ​​faktycznie kondensują się w wymienniku ciepła. To dobra rzecz! Spalanie paliwa w kotle powoduje powstawanie spalin, podobnych do spalin z Twojego samochodu.

Kotły gazowe Gdańsk – jak działają? Gaz ten opuszcza komorę spalania i wchodzi do kanałów spalinowych. Komora spalania i kanały spalinowe (zwane wymiennikiem ciepła) są otoczone wodą… tą samą wodą, która krąży w całym domu, aby dostarczać ciepło. Z założenia te kanały spalinowe zbierają ciepło z gazów spalinowych i przekazują je do wody wewnątrz wymiennika ciepła. Im więcej energii może pozyskać wymiennik ciepła ze spalin, tym większą wartość uzyskuje się z każdego dolara wydanego na paliwo. Co to jest roczna ocena efektywności wykorzystania paliwa (AFUE)? Ilość energii, jaką wymiennik ciepła pobiera z gazów spalinowych, jest określana jako roczna ocena efektywności wykorzystania paliwa kotła (AFUE) i często jest opisywana jako wartość procentowa wydajności. Na przykład 30-letni kocioł może mieć 70% sprawność, co oznacza, że ​​za każdego dolara wydanego na gaz 30 centów ciepła ucieka przez komin lub rurę wentylacyjną. Dla porównania kocioł kondensacyjny może zapewnić sprawność do 96%, co oznacza, że ​​ucieka tylko 4 centy ciepła.

To duża różnica jeśli chodzi o kotły gazowe Gdańsk! Może wydawać się trudno w to uwierzyć, ale przejście z typowego kotła o sprawności 80% na dowolny kocioł kondensacyjny w szerokiej linii U.S. Boiler Company może zapewnić 15-20% oszczędności energii. Dla właścicieli domów oznacza to, że oszczędności energii można osiągnąć w pierwszym roku eksploatacji, a następnie każdego roku!