Kiedy pęknięta rura kanalizacyjna liczy na naprawę?

W domach zbudowanych w Warszawie prawie zawsze konieczna jest zmiana, jeśli nie wszystkich rur, to przynajmniej pionu kanalizacyjnego. Rurociąg się zużywa, robią się szczeliny, przez które sączą się ścieki, w mieszkaniu i całym domu pojawia się specyficzny zapach, a życie zamienia się w prawdziwe piekło. Aby nie doprowadzić do podobnej sytuacji, przy najmniejszym podejrzeniu wycieku, zaleca się wymianę pionu kanalizacyjnego w mieszkaniu. W naszym artykule powiemy Ci, jak to zrobić samodzielnie – pęknięta rura kanalizacyjna jest łatwa do naprawy.

W prawie wszystkich starych domach ZSRR do stworzenia systemu kanalizacyjnego użyto rur żeliwnych. Pomimo jakości i długiej żywotności tego materiału jakim jest pęknięta rura kanalizacyjna, żeliwo nie jest wieczne, a po 30-50 latach taki system należy całkowicie wymienić. Nowoczesne rury kanalizacyjne wykonane są z lżejszego i trwalszego tworzywa sztucznego, które ma również bardziej estetyczny wygląd.

Dziś eksperci których specjalizacją jest pęknięta rura kanalizacyjna zalecają rezygnację z wymiany starego żeliwnego pionu na rury stalowe lub ocynkowane – metal znów stanie się bezużyteczny za 10-20 lat, zacznie rdzewieć i przeciekać. Bardziej rozsądne jest preferowanie rur wykonanych z polipropylenu lub polichlorku winylu. Takie konstrukcje z pękniętą rurą kanalizacyjną mają gwarancję trwałości od 30 do 50 lat i dłużej.