Poszerzanie szybu komina a inne usługi kominiarskie

Podstawowe elementy komina mogą nigdy nie pojawić się w kategorii w remont, ale nadal warto je znać. System kominowy zapewnia ochronę Twojego domu i rodziny. Utrzymanie komina w dobrym stanie to sposób na zapobieganie niebezpiecznym pożarom w domu. Zapoznanie się z częściami kominowymi takimi jak poszerzanie szybu komina  pomaga zidentyfikować ewentualne problemy. Chociaż standardową procedurą bezpieczeństwa jest coroczne sprawdzanie komina przez rzeczoznawcę kominowego, nie gwarantuje to, że między przeglądami nie pojawią się problemy. Możesz powiadomić eksperta od kominów, jeśli jedna z części Twojego komina ulegnie uszkodzeniu lub nie działa prawidłowo. Na dłuższą metę zawsze oszczędza pieniądze, aby rozwiązać problemy z kominem raczej wcześniej niż później. Poniżej pokrótce opisano każdą z podstawowych części komina.

Przewód kominowy i wkładka kominowa, których dotyczy poszerzanie szybu komina to czasem to samo, a czasem nie, co sprawia, że ​​są to prawdopodobnie najbardziej zagmatwane części systemu kominowego. Przewód kominowy jest pionowym pędem, przez który wylatują z domu materiały palne z pożaru. W starych domach mogą być tylko cegły murowane takie, jakie widać nad linią dachu w kominie. Od dawna istnieje prawo dodawania wykładziny kominowej.

Kafle gliniane są najczęstszym rodzajem wkładu kominowego wbudowanego w nowy kominek murowany, ponieważ są trwałym i najbardziej ekonomicznym materiałem. Jeśli jest przewód kominowy, ale nie ma wkładki, potrzebna jest następna część komina, z wyjątkiem kominów metalowych, których nie dotyczy poszerzanie szybu komina.