Z jakiego materiału wykonane są rury odgromowe pcv?

Hydraulika wewnętrzna istnieje od dawna, a materiały użyte do rur przeszły wiele zmian. Przez dziesięciolecia najpowszechniejszymi materiałami na rury odgromowe pcv były metal i ceramika. W wielu dzisiejszych domach nadal znajdują się rury ze stali ocynkowanej, gliny, a nawet żeliwa. Począwszy od lat 70. miedź zastąpiła stal ocynkowaną i jest obecnie najczęściej używanym metalem w instalacjach wodno-kanalizacyjnych.

Jednak rury odgromowe pcv z tworzyw sztucznych odgrywają ważną rolę w kanalizacji. Różne typy rur wodociągowych i kanalizacyjnych z tworzyw sztucznych są łatwiejsze w obróbce niż rury miedziane. Pierwsze zastosowanie rur z tworzyw sztucznych miało miejsce w latach 30. XX wieku, a wraz z latami 60. zyskały one na popularności wśród hydraulików dzięki postępom w produkcji tworzyw sztucznych, które sprawiły, że rury odgromowe pcv te stały się ogólnie bardziej użyteczne. Nie ma jednego rodzaju plastiku używanego do produkcji rur.

Przez lata szary plastik zwany polibutylenem był powszechny w instalacjach wodociągowych, ale nie jest już używany, ponieważ pęka i tworzy przecieki. Jeśli masz w domu stare rury z polibutylenu, zdecydowanie zalecamy wymianę ich na nowszy typ rury odgromowe z tworzywa sztucznego pcv.